‘USTALIK TELAFİ PROGRAMI’ PROTOKOLÜ İMZALANDI

‘USTALIK TELAFİ PROGRAMI’ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ‘Ustalık Telafi Programı’ kapsamında 23 firmayla iş birliği protokolü imzalandı.
Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan “Ustalık Telafi Programı” kapsamında 23 firmayla iş birliği protokolü imzalandı. Program kapsamında Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile 23 firma arasında iş birliği protokol imza töreni düzenlendi. Törende iş vereleri temsilen konuşan Kapadokya Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Genel Sekreteri Taylan Kapucu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin işsizlik sorununun çözümü noktasında büyük katkı sağlayacağını ifade etti.


Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse ise eğitimin sadece okulda olmadığını, iş yerlerinin de bu noktada bir model olduğunu söyleyerek destek veren firmalara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından projeye destek veren 23 firmanın temsilcisiyle protokol imzalandı. Femaş Grup Adına ise Personel Müdürü Ender Taraf, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik ile birlikte hazırlanan protokolü imzaladı.