KAYSERİ 19 MAYIS’I COŞKUYLA KUTLADI

KAYSERİ 19 MAYIS’I COŞKUYLA KUTLADI
Kayseri ve ilçelerinde 19 Mayıs coşkusu yaşandı. Çeşitli etkinliklerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı kutlandı.
Yahyalı Belediyesi 19 Mayıs kutlamalarını sosyal medya hesabı facebook üzerinden, “İlçemizde, 19 Mayıs coşkuyla kutlandı” ifadeleriyle paylaştı.
                                                                                                             “İLÇEMİZDE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI”
Yahyalı Belediyesi tarafından yapılan paylaşımda; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Necati Kurmel Kız Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Kutlama etkinliğine Yahyalı Kaymakamı Metin Eyyüpkoca, Belediye Başkanımız Esat Öztürk, İlçe protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı” ifadelerine yer verildi.
                                                                                                          “İLÇEMİZDE 19 MAYIS ETKİNLİKLERİ”
Develi Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesinin 103. yıldönümü ülkemiz genelinde olduğu gibi Develi’de de coşkuyla kutlandı. Develi Cumhuriyet Meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başlayan program İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Adem Demir’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Şiirlerin okunup folklor gösterilerinin sergilendiği etkinliklerde ilçemiz öğretmenlerinin oluşturduğu koronun seslendirdiği türküler de büyük beğeni topladı. 19 Mayıs münasebetiyle ilçemiz genelinde yapılan turnuva ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin ilçe protokolü tarafından verilmesinin ardından program sona erdi” ifadelerinde bulunuldu.
                                                                       “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR PROGRAMI TOMARZA’DA COŞKUYLA KUTLANDI”
Tomarza Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda;”Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsuna Çıkışının 103. Yılı etkinlikleri kapsamında yurdun dört bir yanında çeşitli aktivitelerle kutlandığı proğram ilçemizde de coşkuyla kutlandı. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş savaşını başlatmak için Samsuna çıkışının 103.yılı kutlamaları kapsamında 19 Mayıs Perşembe günü gerçekleşen proğram ilçe hükümet konağı önünde saat 10.00’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı daha sonra Tomarza Kapalı Spor salonunda devam etti Proğrama İlçe Kaymakamımız Sayın Emre Cebeci ,Tomarza Belediye Başkanımız Sayın Davut Şahin,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt Kurum Amirleri Siyasi Parti Temsilcileri ve Tomarzalılar katıldı Proğram İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın öğrencilerimizi ve tomarzali hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile başladı bir dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunmasıyla devam etti İlçemizdeki okullarımızın düzenlemiş olduğu çeşitli etkinliklerle devam etti proğramın sonuna doğru çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilerimize protokol tarafından kupaları verildi ve 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Proğramı son buldu” ifadeleri kullanıldı.
                                                                     “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI BÜNYAN’DA COŞKUYLA KUTLANDI”
Bünyan Belediyesi’nden yapılan paylaşımda; “Bünyan Şehitlik Anıtına çelenk takdimi ile başlayan 19 Mayıs etkinlikleri Bünyan Fen Lisesi Kapılı Spor Salonunda öğrencilerin ve öğretmenlerin düzenlediği 19 Mayıs’ın anlam ve önemini anlatan gösteri ve etkinliklerle devam etti. İlçe Kaymakamı Turgut GÜLEN, Bünyan Belediye Başkanı Özkan ALTUN ve tüm ilçe protokolünün katıldığı etkinlikte günün anlam ve önemine uygun olarak spor alanında başarı göstererek kupa ve madalya başarısı elde eden gençlere Bünyan Kaymakamı Turgut GÜLEN, Belediye Başkanı Özkan ALTUN, İlçe Emniyet Müdür Vekili Savaş ÖZKAYA ve İlçe Jandarma Komutanı Kadir ER tarafından kupa ve madalyalar verildi. Anlamlı program için öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Başkan ALTUN, ”Evlatlarımızın gösterileri ve faaliyetlerini izleyerek başarılarından dolayı takdim ettiğimiz madalya ve kupalarla gururlandık. Gençlerimiz Milli Mücadelemizin 104. yılında bu özel güne büyük bir titizlikle hazırlanmışlar. Kendilerini ve değerli öğretmenlerimizi kutluyorum. Bu vesileyle bu sene 104. yılını kutladığımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet, minnet ve özlemle anıyorum” sözlerine yer verildi.