KAPUZBAŞI ŞELALESİ TRAVEL AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KAPUZBAŞI ŞELALESİ TRAVEL AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kapuzbaşı Şelalesi Travel açılışını gerçekleştirdi. Turizm İl Müdürü Şükrü Dursun ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Denetim Kurulu Başkanı Ahmet Özden’in katılımı ile gerçekleştirilen açılışa vatandaş yoğun ilgi gösterdi.

Açılış töreninde konuşan Kapuzbaşı Şelalesi Travel işletme sahibi Ahmet Tuncer; “Kapuzbaşı Şelalesi Travel, bu isim bizim için çok önemli. Bu isim bizim doğduğumuz, büyüdüğümüz, mücadele ettiğimiz toprakların bir parçası. Amacımız, buralara Kapuzbaşı’na, Yahyalı’ya, Büyükçakır’a dikkatleri çekmek. O bölgeler bir çok kesimin belirttiği gibi, sadece televizyonlarda haber olmaktan öte kırsal bir bölge. O bölgelerin tanıtılması, insanlığa kazandırılması çok önemli. Bugün burada kısaca yaptığımız bu konuşma, birileri tarafından oraların keşfedilmesine önem arz edecektir. Turizm ziyaret edilen ülke ve bölgenin ekonomisine büyük bir maddi imkan sağlar. Özellikle şehrimize, ilçemize ve beldemize bir kazanç sağlamak için böyle bir çalışma başlattık. Evvela şehrimizin gelişmesine, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak adına şahsım ve firmam olarak elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğimizi şimdiden belirtmek istiyoruz. Aziz konuklar Kayseri’nin tarihini şöyle bir gözden geçirmek istiyorum. Türkiye’nin kültür sanat, bilim ve turizm merkezlerinden biri olan Kayseri, tarihin en eski zamanlarında beri pek çok uygarlığa beşiklik etmiş ve her dönemde öneminin korumuştur. Kayseri, her köşesi değişik uygarlıkların kalıntılarının birbiri ile kucaklaştığı, Anadolu’nun en köprü ve en eski yerleşim alanlarından birisidir. Kayseri, Asur, Hitit, Frig dönemlerinde ve Roma devri sonuna kadar bir yerleşim alanı olan Kültepe ve bu uygarlıkların kalıntılarını barındıran bir açık hava müzesi haline gelmiştir. Dünyanın ikinci büyük şelalesi, Kapuzbaşı şelalesi. İrtifa akışı itibariyle Uganda’da bulunan Victory çağlayanı, ABD’de bulunan Niagara’dan, Finlanda’da bulunan İmatra’dan, Erzurum’daki Tortum’dan, Antalya’daki Düden ve Manavgat’tan daha büyük olan Kapuzbaşı Şelalesi’nin aktığı yerin rakımının, bilmeyenler için 700 metre olduğunu buradan belirtmek istiyorum. Uzaktan yakından teşrif eden tüm dostlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ahmet Tuncer’in açıklamalarından sonra dua edilerek, Kayseri İl Turizm Müdürü Şükrü Dursun ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Denetim Kurulu Başkanı Ahmet Özden’in de katılımı ile açılış kurdelesi kesildi.