BAŞKAN AYDEMİR, YENİ DÖNEME SÜRPRİZLERLE GELİYOR

BAŞKAN AYDEMİR, YENİ DÖNEME SÜRPRİZLERLE GELİYOR

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası 17. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Altan Aydemir, tek aday çıktığı seçimde güven tazeleyerek yeniden başkan seçilmişti. Başkan Aydemir yeni dönem için projelerini anlatarak, Kayseri’yi gastronomi alanında tüm dünyaya duyuracak çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası 17. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz haftalarda gerçekleşmişti. Mevcut Başkan Altan Aydemir, tek aday çıktığı seçimde güven tazeleyerek yeniden başkan seçilmişti. Seçimin ardından Lokantacılar ve Pastacılar Odası’nı 240 metrekarelik yeni yerine taşıyan Başkan Aydemir, yeni hizmet binasının meslektaşlarına hayırlı olmasını diledi. Başkan Aydemir seçim sürecini Hunat TV mikrofonlarına anlatarak; “Üyelerime ve meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Tek aday olarak çıktım demek ki işimizi ve görevimizi iyi yapıyoruz ki bir kez daha bize güvendiler. İnşallah bende şahsım ve yönetimim olarak bu güvene layık olmaya çalışacağız. Kahvaltılı bir genel kurul yaptık, tek liste çıkıldığı için rahat bir seçim geçirdik” dedi.

“BÖYLE BİR YERE İHTİYACIMIZ VARDI”

Lokantacılar ve Pastacılar Odası’nın yeni hizmet binası hizmet içi eğitime uygun bir alan olduğunu vurgulayan Başkan Aydemir, bilgilendirme toplantıları yapacaklarını sözlerine ekleyerek şöyle konuştu; “Daha önceki yerimiz 30 metrekare bir alandı. Orayı rahmetli Mehmet Dinçer Başkanımız kendi imkanlarıyla o zamanki şartlarda almıştı. Daha kaliteli daha güzel hizmet sunabilmek için 240 metrekarelik bir alana ihtiyacımız vardı. Buranın mülkiyeti odamızın adına herhangi bir şahsın adına değil. Elektrik, su gibi faturalar bile odanın adına işleniyor. Vebal almamak için her şeyi odanın adına kaydettirdik. Buranın en büyük özelliği 40 kişilik bir eğitim salonu çıkardık, hizmet içi eğitim için kullanacağız. Örneğin yeni çıkan e-fatura, e-ticarete geçiliyor. Bu konuları üye ve çalışanlarına eğitim vereceğiz burada. Servis elemanının tavır-davranışları, mesleki bilgileri ile ilgili meslektaşlarımızla bir araya gelerek bilgilendirme toplantıları yapacağız. Burası bana değil, bütün Lokantacılar ve Pastacılar Odası’nın üyelerine ait. Ben herkese de hayırlı olsun diyorum. Yeni yerimizin geniş ve ferah olması çalışan arkadaşımızın gelen misafirlerimize kaliteli hizmet sunmasına neden oluyor. Bu sebeple böyle bir yere ihtiyacımız vardı. Pandemi gibi bir süreç yaşadık işletmelerimiz kapalı kaldı. Gel al ya da paket servisi yaptık zor bir süreçti, açıldıktan sonra üyelerimiz aidatlarını daha rahat ödedi. Onlardan da Allah razı olsun, pandemiye rağmen aidatlarını ödeyen üyelerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. O sıkışık dönemde aidat ödeyene, odamızın yapılmasına katkı sağlayan herkese de gerçekten teşekkür ediyorum. Birlikte olunca ortaya bir şeyler çıkıyor, burası da onun bir örneği oldu.”

MANTI FESTİVALİ’NİN DETAYLARI SÜRPRİZ

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir, yeni dönemde Mantı Festivali gerçekleştireceklerini söyleyerek Kayseri’nin yöresel yemeklerini tüm dünyaya tanıtacaklarının altını çizdi. Detaylarının merak uyandırdığı Mantı Festivaline ilişkin Başkan Aydemir şu ifadeleri kullandı; “2019-2020’de yapmayı planladığımız bir Mantı Festivalimiz vardı. Kısmet olursa yapacağız, 3 günlük bir organizasyon düşünüyoruz. Her gün ayrı bir sanatçı getirerek konserler vermeyi planlıyoruz. Kayseri ismini gastronomi alanında Türkiye’ye tekrar duyuracağız, tüm dünyaya da tanıtacağız. Projemizin bazı detayları var ama bu da sürpriz olsun, zamanı geldiğinde herkesle paylaşacağız. Kayseri’yi seviyoruz, Kayseri’ye hizmet etmeyi seviyoruz. Bu sebeple de böyle festivaller, etkinlikler gastronomi alanında katkı sağlayacak hem de şehrimizin yöresel yemeklerinin duyulmasına neden olacak.”

HABER: SERAP KAYHAN